Aktualność

Warsztaty Lego Interreg

Warsztaty Lego Interreg

W dniu 9 grudnia 2021 r. w Lokalnym Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje”
 w Wałczu odbyły się warsztaty online zrealizowane w ramach projektu „Nauka bez granic” dofinansowanego przez Unię Europejską  ze środków Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia -Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania.

Celem spotkania w którym brali udział uczniowie po obu stronach granicy, było przeprowadzenie warsztatów z zakresu robotyki i programowania wraz z tłumaczeniem. Warsztaty zostały poprowadzone przez znakomitego nauczyciela, 5 krotnego zdobywcę Mistrzostwa Polski
w programowaniu FLL, finalistę Mistrzostw Europy i Świata. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami oraz głębić wiedzę w zakresie programowania. Po zakończeniu pandemii planowana będzie organizacja zawodów w obszarze robotyki dla obu stron.

Przypominamy ,że w ramach projektu LCN Metalowe Inspiracje dokonało zakupu niezbędnego wyposażenia i sprzętu do prowadzenia zajęć on-line (kamery przenośne ze statywem, głośnik mobilny z mikrofonami, maty/panele wygłuszające, ekran projekcyjny, projektor ultraogniskowy), niezbędne urządzenia (tablety oraz laptopy wraz z oprogramowaniem, drukarki 3D, konsola KVM) oraz sprzęty (klocki edukacyjne Lego Spike, stół roboczy do pracowni Lego, szafki na klocki Lego) na wartość projektu 21 603,53 EUR.