Aktualność

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego

Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego

W dniu 8 grudnia 2021 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Dziecięcego, powstałego w ramach współpracy PWSZ w Wałczu, Powiatu Wałeckiego oraz Lokalnego Centrum Nauki Metalowe Inspiracje.

Swoją obecnością Inaugurację zaszczycili Starosta Wałecki – dr Bogdan Wankiewicz, prof. uczelni, , Rektor PWSZ w Wałczu – dr Dariusz Skalski, prof. uczelni oraz Prorektor ds. Kształcenia i Spraw Studenckich – dr Kamila Trojanowska, prof. Uczelni, Dyrektor LCN - Arkadiusz Szczerbo-Niefiedowicz

Podczas Inauguracji, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Uczelni, co uczyniło ich pełnoprawnymi uczestnikami Uniwersytetu Dziecięcego. Po ślubowaniu odbyło się pasowanie przez Rektora PWSZ w Wałczu i wręczone zostały indeksy. Aby tradycji stało się zadość został wygłoszony Wykład Inauguracyjny na temat wody i jej zastosowań, który poprowadził dr inż. Jarosław Praźmo. Na zakończenie uroczystości na uczestników, ich rodziców oraz zaproszonych gości czekał okazały tort i poczęstunek.

Dziękujemy, że byli Państwo z nami w tym ważnym dniu!